Statek m/s Ładoga

Statek m/s Ładoga


Statek został zwodowany w 1954 roku. Ładoga przez blisko 50 lat przewoziła pasażerów po największym europejskim jeziorze Ładoga między Petersburgiem (wówczas Leningradem), a portami Finlandii. W swojej bogatej rosyjskiej historii Ładoga pływała również po nieco mniejszym jeziorze Onega, a z dziennika okrętowego wynika, że czasami zapuszczała się aż na Morze Białe. Swoje misje morskie i przybrzeżne Ładoga zakończyła w 2001 roku.
Wnętrze statku zostało przystosowane do pełnienia funkcji hotelu pływającego na wodzie wraz z wykwintną restauracją, tawerną oraz pubem pod pokładem.
Dziś statek Ładoga to wyjątkowy punkt gastronomiczny na mapie Szczecina, którego wystrój jak i menu nawiązują do tematyki morskiej. Statek zacumowany przy Szczecińskich Bulwarach wpisał się na stałe w pejzaż Szczecina.


Statek Ładoga to idealne miejsce dla odwiedzających Szczecin, a także gości pragnących poczuć klimat miasta portowego..
W pobliżu znajdują się główne zabytki miasta, takie jak Zamek Książąt Pomorskich i Muzeum Narodowe. Pobyt na naszym statku na zawsze pozostaje w pamięci wszystkich gości.
Na naszym statku organizujemy różnego rodzaju przyjęcia. Dokładamy wszelkich starań, aby ważne dla Was chwile były cudowne i niezapomniane. Oferujemy Państwu możliwość wynajęcia naszej restauracji lub tawerny. Ilość miejsc na wszystkich pokładach aż do 200 gości.
Nasz zespół doskonale dba o wszystkich gości, by jak najlepiej umilić im czas spędzony na Statku Ładoga.
Na tym statku tworzymy rodzinną atmosferę, dbamy o naszych gości, gdyż ich zadowolenie jest dla nas priorytetem.